
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Height | 1.7 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Interface | I²S |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Ambient Temperature Range High | 70 °C |
| Number of Channels | 4 |
| Supply Type | Analog, Digital |
| Sampling Rate | 216 ksps |
| Number of Converters | 1 |
| Resolution | 3 B |
| Max Digital Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Digital Supply Voltage | 4.75 V |
| Interface Type(Data Interface) | I²S |
| Analog Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
